Սեմինար-դասընթացները կազմակերպվում են որոշակի պարբերականությամբ, գրանցման հղումը հասանելի է դառնում դասընթացի մեկնարկից առաջ։
Մեկնարկի վերաբերյալ նախապես տեղեկանալու համար կարող եք հետևել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ֆեյսբուքյան էջին։
Մասնակիցների ընտրության առաջնահերթությունը տրվում է այն հայրենադարձներին, ովքեր Հայաստանի Հանրապետություն մշտական բնակության են տեղափոխվել վերջին մեկ տարվա ընթացքում, գտնվում են աշխատանքի որոնման ակտիվ փուլում և ունեն մասնագիտական կարողությունների, գիտելիքների բարելավման ու ադապտացիայի կարիք հայրենիքում ավելի արդյունավետ ինտեգրվելու համար:
Անվճար սեմինար-դասընթացների տևողությունը 4 շաբաթ է (1 ամիս): Դասերը անցկացվում են շաբաթական 1 անգամ՝ է 1.5 ժամ տևողությամբ: Մասնակցության տեղերը սահմանափակ են, խմբում կարող է ներառվել առավելագույնը 15 մասնակից:
Դասընթացները անցկացվում են հետևյալ թեմաներով.