Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է՝
• սուբսիդավորել դրամով տրամադրված լիզինգի 10, արտարժույթով տրամադրված լիզինգի՝ 6 տոկոսային կետը,
• սոցիալական աջակցություն ստացող սահմանամերձ համայնքների բնակավայրերի տարածքներում գործունեություն իրականացնող տնտեսավարողների համար՝ դրամով տրամադրված լիզինգի 12, արտարժույթով տրամադրված լիզինգի՝ 7 տոկոսային կետը (եթե ձեռք բերվող սարքավորումները շահագործվելու են նույն վայրերում),
• շարժական կամ շարժական մոդուլային սպանդանոցների ձեռքբերման նպատակով սուբսիդավորվել դրամով տրամադրվող լիզինգի 12, արտարժույթով տրամադրվող լիզինգի 7 տոկոսային կետը, եթե դրանք շահագործվելու են ՀՀ մարզպետների կողմից տրամադրված ցանկում ներառված բնակավայրերի տարածքներում,
• ձկնաբուծությամբ զբաղվող տնտեսավարողների կողմից ջրային ռեսուրսների այլընտրանքային օգտագործման ապահովման նպատակով ձեռք բերվող սարքավորումների համար սուբսիդավորել անհրաժեշտ 20 տոկոս կանխավճարի 50 տոկոսը (առավելագույնը՝ 6 մլն դրամ),
• հիդրոպոնիկ եղանակով կանաչ կերի արտադրությամբ զբաղվող տնտեսավարողների կողմից ձեռք բերվող սարքավորումների համար սուբսիդավորել անհրաժեշտ 20 տոկոս կանխավճարի 80 տոկոսը (առավելագույնը՝ 4 մլն դրամ),
• մինչև 2025 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ձեռք բերվող շարժական կամ շարժական մոդուլային սպանդանոցների համար սուբսիդավորել անհրաժեշտ 20 տոկոս կանխավճարի 80 տոկոսը, եթե դրանք շահագործվելու են ՀՀ մարզպետների կողմից տրամադրված ցանկում ներառված բնակավայրերի տարածքներում,
• լիզինգի պայմանագրի գործողության ամբողջ ժամանակահատվածի ընթացքում, լիզինգի առարկան պարտադիր ապահովագրվում է վնասվածքի և կորստյան ռիսկերից՝ ֆինանսական կառույցների հաշվին։